5 dôvodov, prečo by ste mali používať skrutky do betónu

Published: 04.06.2021 | Updated: 02.02.2024

Skrutky do betónu sú v posledných rokoch čoraz populárnejšie vďaka svojej schopnosti šetriť čas a znižovať náklady. Okrem toho sa ľahko používajú a sú mimoriadne všestranné, preto sa rýchlo stávajú kotvami, ktoré sa používajú pri inštaláciách do betónu. 

Nižšie uvádzame 5 dôvodov, prečo by ste mali používať skrutky do betónu.  

1) Jednoduchá inštalácia

Skrutky do betónu sú jedným z najrýchlejších a najjednoduchších spôsobov inštalácie, pretože sa montujú priamo do betónu. Jediné, čo musíte urobiť, je predvŕtať a vyčistiť otvor a potom natočiť skrutku. V porovnaní s tradičnými spôsobmi inštalácie môžete ušetriť až 60 sekúnd a na rozdiel od iných kotiev nepotrebujete ďalšie kroky ani nástroje. To pomáha skrátiť čas inštalácie a zvyšuje efektivitu. 

2) Flexibilné inštalácie

Na rozdiel od iných spôsobov inštalácie do betónu môžete skrutku do betónu po inštalácii odstrániť. To je skvelé, keď pracujete na projektoch, ktoré sa neustále menia, alebo ak sa stane chyba. Jediné, čo musíte urobiť, je odstrániť skrutku a vyplniť otvor! Keďže pri inštalácii skrutiek do betónu sa neuplatňuje dilatácia, sú tiež flexibilné, pokiaľ ide o možnosť ich umiestnenia blízko okraja alebo k sebe. 

3) Rôzne typy hláv

Skrutka do betónu je mimoriadne univerzálna, pretože je k dispozícii v rôznych typoch hlavíc.  Či už inštalujete zábradlia a podpery pomocou skrutky s valcovou hlavou, alebo upevňujete ploty a zábradlia pomocou skrutky so šesťhrannou hlavou, dajú sa použiť v mnohých rôznych situáciách.

4) Schválenia a certifikáty

Väčšina skrutiek do betónu sa dodáva s celým radom schválení a certifikátov vrátane schválení ETA, požiarnej odolnosti a seizmických schválení. To znamená, že máte istotu, že používate upevňovacie prvky najvyššej kvality, ktoré možno použiť v širokom rozsahu aplikácií. Napríklad skrutka do betónu BTSB od spoločnosti CELO má certifikát ETA, požiarnu a seizmickú odolnosť, čo z nej robí ideálne riešenie na použitie v oblastiach a budovách ohrozených zemetrasením, ako aj na upevnenie koľajníc v požiarnych únikoch. Skontrolujte však dokumentáciu každej skrutky, aby ste si overili schválenia a certifikáty. 

5) Zníženie rozpočtu

Vďaka výhodám rýchlejšieho a jednoduchšieho používania a flexibilite vám skrutka do betónu pomôže znížiť rozpočtové náklady. Keď sa pozrieme na náklady na inštaláciu v porovnaní s tradičnými metódami inštalácie, priemerný inštalatér môže ušetriť stovky na mzdových nákladoch za hodinu! Ušetríte na nákladoch na inštaláciu, zo skrátenia času potrebného na dokončenie projektu, a tiež sa znížia náklady v prípade, že sa urobí chyba a je potrebné skrutku odinštalovať a premiestniť. Jednoduchá inštalácia tiež znamená, že nepotrebujete ďalšie vybavenie, čo ďalej znižuje náklady na mieste. 

Vyberte si skrutky do betónu CELO - BTS

Celkovo skrutka do betónu poskytuje rýchlu a jednoduchú metódu inštalácie a zároveň poskytuje silné hodnoty. Vďaka svojej efektívnosti, úspore času a nákladov spoločnosť CELO očakáva, že popularita skrutiek do betónu v nasledujúcich rokoch vzrastie, a má v ponuke široký sortiment skrutiek do betónu pre všetky typy náročných inštalácií, ktoré majú schválenie ETA a sú požiarne odolné.

Spoločnosť CELO je lídrom v oblasti upevňovacích a spojovacích prvkov od roku 1963. Ponúkame mnoho inovatívnych riešení, ako napríklad BTS5 na rýchlu inštaláciu, BTS6 na bezpečnú inštaláciu pri zaťažení do 85 kg a BTSB na inštaláciu v ťažkých podmienkach.