Inštalácia splitových klimatizačných jednotiek s MFR 10x80 FB

Published: 22.04.2021 | Updated: 02.02.2024

S blížiacim sa letom je čas začať uvažovať o inštalácii novej klimatizácie, ktorá vás zachráni pred letnými horúčavami. Aj keď sa hlavný dôraz kladie na rozhodnutie o type klimatizačnej jednotky, ktorú chcete nainštalovať, po prijatí tohto rozhodnutia je rovnako dôležité vybrať správne upevňovacie prvky na inštaláciu jednotky, aby bola inštalácia bezpečná a spoľahlivá.

Predstavujeme multifunkčnú rámovú hmoždinku MFR

MFR je odporúčaná multifunkčná rámová hmoždinka schválená spoločnosťou ETA na montáž podkonštrukcií fasád, ako aj drevených a kovových dielov do všetkých bežných základných materiálov. Po vložení do predvŕtaného otvoru získava MFR pevné a spoľahlivé upevnenie vďaka rozpernej hmoždinke, ktorá má dlhú rozpernú plochu a skorú expanziu, ku ktorej dochádza pri uťahovaní skrutky.

MFR 10x80 FB a splitové klimatizačné jednotky

Inštalácia splitových klimatizačných jednotiek by mala byť vykonaná presne, aby poskytovala optimálne riešenie chladenia, a súčasťou tohto procesu je aj bezpečné upevnenie. Na inštaláciu odporúčame použiť MFR 10x80 FB, ktorý sa dodáva s golierom v zátke a skrutkou so šesťhrannou hlavou. Práve golier sa pri tomto type inštalácie veľmi odporúča, pretože pôsobí ako bariéra medzi 2 kovovými časťami, podperou klimatizačnej jednotky a hlavou skrutky, čo zabraňuje kontaktnej korózii. 

MFR 10x80 FB sa odporúča na inštaláciu vonkajšej jednotky, je schválená ETA pre betón a murivo, čo zaručuje spoľahlivú a bezpečnú inštaláciu.  Má tiež požiarne schválenie pre aplikácie na vetraných fasádach. Naša vysokokvalitná nylonová zátka vyrobená v Nemecku má vlastnosti odolné voči poveternostným vplyvom a UV žiareniu, takže je ideálna do exteriéru a odoláva teplotám od -40 °C do +80 °C.

Pri inštalácii vnútornej delenej klimatizačnej jednotky je nevyhnutné, aby bola nainštalovaná čo najbezpečnejšie. Na tento účel odporúčame použiť MFR alebo alternatívne môžete použiť našu univerzálnu rozpernú nylonovú hmoždinku, ako je naša FX s bežnou skrutkou do dreva, ktoré sa dokonale hodia na inštaláciu klimatizácie.

Montáž s MFR 10x80 FB

V porovnaní s inými upevňovacími prvkami MFR 10x80 FB umožňuje rýchlu a jednoduchú inštaláciu klimatizačných jednotiek. Hĺbka otvoru potrebná pre MFR 10x80 FB je len 80 mm, čo je najmenšia hĺbka v sortimente, ktorá vám umožní ušetriť čas pri vŕtaní otvorov.

MFR FB vám tiež umožňuje pripevniť podperu o jeden krok menej, pretože pred predložením podpery nemusíte do steny zasúvať hmoždinku: vyvŕtajte otvor, namontujte podperu, zasuňte hmoždinku a zaskrutkujte. Je to veľmi jednoduché a rýchle!

Spoločnosť CELO odporúča MFR na použitie s hlavnými klimatizačnými jednotkami a značkami, ako sú :

  • Mitsubishi - BT35VGK
  • Daikin - TXP35M
  • LG Comfort - 12R32
  • Fujitsu - A0YG45LBT8
  • Panasonic - KITFZ50WKE

MFR 10x80 FB poskytuje silné a spoľahlivé upevnenie, ktoré je ideálne na inštaláciu v exteriéri vďaka odolnosti voči UV žiareniu a poveternostným vplyvom a schváleniu ETA. Ak chcete vedieť, či je MFR vhodný pre vaše klimatizačné jednotky, neváhajte kontaktovať náš tím technickej podpory, ktorý vám poskytne bezplatné posúdenie.