Nastavenie zariadenia FORCE ONE

SPRIEVODCA NASTAVENÍM FORCE ONE

Začnite šetriť čas a peniaze s nástrojom FORCE ONE. Či už ste v kategórii priamej montáže nováčikom, alebo ste vymenili svoju starú klincovačku za FORCE ONE, máme pre vás riešenie. Postupujte podľa jednotlivých častí tejto stránky a dozviete sa všetko.

2-ročná záruka navyše

Zaregistrujte si svoj nástroj pre ďalšie výhody: 

 • 2-ročná záruka navyše
 • Poskytnutie náhradného nástroja do 24 hodín (v závislosti od lokality a dostupnosti)
 • Bezplatná údržba raz ročne
 • Podpora priamo od technikov CELO

Predtým, ako začnete

Predtým, ako začnete používať plynovú klincovačku FORCE ONE, odporúčame urobiť niekoľko krokov:

 • Po vybalení náradia sa uistite, že sú v krabici všetky diely. Zoznam nájdete v častých otázkach na tejto stránke
 • Prečítajte si návod na použitie, ktorý je súčasťou balenia, aby ste rozumeli všetkému, čo sa týka náradia. Vo formáte pdf si môžete stiahnuť tu.
 • Nabite batériu nového náradia.
 • Nastavte si náradie FORCE ONE s prémiovým príslušenstvom CELO: klince, palivový článok, objímky, príchytky a podložky. Pozrite si celý sortiment tu.

Príprava nástroja

Teraz je čas začať s prípravou vášho nástroja FORCE ONE na prevádzku. Pozrite si video, v ktorom sa krok za krokom dozviete, aké je to rýchle a jednoduché.

Tipy na riešenie problémov

 • Uistite sa, že v zásobníku sú aspoň 2 klince. Z bezpečnostných dôvodov sa klincovačka nespustí, ak sú v zásobníku menej ako 3 klince.
 • Maximálna dĺžka klincov podporovaná zásobníkom je 40 mm
 • Skontrolujte, či je batéria nabitá a palivový článok nie je prázdny.

Videá o údržbe

Čo robiť, ak nástroj nefunguje? Nabite batériu

Prvá vec, ktorú by sme mali skontrolovať, keď náradie nefunguje, je batéria, často to môže byť spôsobené jej nízkym nabitím. Stačí vybrať a vymeniť batériu za plne nabitú.

Čo robiť, ak náradie nefunguje? Vymeňte palivový článok

Ak je batéria plne nabitá a náradie nefunguje, ďalšia vec, ktorú treba skontrolovať, je palivový článok. Tie môžu vydržať až 1000 výstrelov, takže ak ste boli zaneprázdnení, možno je čas na výmenu.

Čo robiť, ak je zaseknutý klinec?

Občas sa môže stať, že sa v klincovačke zasekne klinec, čo znamená, že po stlačení spúšte odmietne vystreliť. Jednoducho vypnite klincovačku a použite náš nástroj na odstránenie zaseknutia, ktorý vám pomôže vyriešiť tento problém.

Čo robiť, ak nemôžete zatlačiť na nosnú časť?

Ak sa predná časť nepohne, keď na ňu zatlačíte, mali by ste skontrolovať klince v zásobníku. Bezpečnostný mechanizmus znamená, že na vystrelenie budete vždy potrebovať aspoň 2 klince v zásobníku.

Hlavné príslušenstvo pre FORCE ONE

Navrhnuté na úsporu času pri inštalácii potrubí a káblov pomocou plynovej klincovačky. Zatlačte rúru a objímka sa zatvorí.

Vysoko výkonné zosilnené klince s vrúbkovaním na zabezpečenie optimálneho upevnenia do tvrdých materiálov, ako je betón a oceľ.

Príslušenstvo plynovej klincovačky umožňuje inštalovať aj káblové viazacie pásky. Navrhnuté so 4 bočnými otvormi, preto môžete inštalovať zo všetkých strán.

Vynikajúca alternatíva plastových objímok na inštaláciu káblov a vodičov. Poskytuje bezpečné a stabilné upevnenie vďaka rebrovaniu. 

Príchytka je určená na paralelné upevnenie káblov, rúrok alebo vodičov a vďaka rebrovaniu poskytuje bezpečné a stabilné upevnenie.  

Inštalácia pomocou plynovej klincovačky je otázkou niekoľkých sekúnd! Integrovaná plastová časť zaisťuje pevné uchytenie na nose klincovačky, čo umožňuje presnú a jednoduchú inštaláciu.

Často kladené otázky

 • 1 x plynová klincovačka FORCE ONE
 • 1 x ochranné okuliare
 • 2 x špunty do uší
 • 2 x batéria
 • 1 x nabíjačka
 • 1 x prenosné puzdro
 • 1 x nástroj na odstraňovanie zaseknutých klincov
 • 1 x návod na použitie

Jeden palivový článok pre FORCE ONE vydrží až 800 výstrelov.

Batéria vydrží približne 3000 výstrelov.

Minimálna doba použiteľnosti palivového článku sú 2 roky, ak sa skladuje pri teplotách od +5 do 25 ºC.

Ak máte pocit, že potrebujete náhradné diely, obráťte sa na distribútora alebo obchodného zástupcu, ktorý vám predal nástroj FORCE ONE, prípadne zavolajte náš kontaktný tím, ktorý vám ochotne pomôže.

Vo väčšine prípadov sa problémy vyriešia dodržiavaním odporúčaní uvedených v našich videách o údržbe. Ak máte po ich preštudovaní stále problémy, obráťte sa na svojho distribútora alebo obchodného zástupcu.

ZÁVER

Teraz ste pripravení začať používať FORCE ONE na pracovisku. Ak ste s náradím na zatĺkanie klincov nováčik, odporúčame vám vykonať niekoľko skúšobných nástrelov na vyhradenej ploche staveniska, čo vám pomôže zvyknúť si na náradie, nastaviť hĺbku nástrelu a skontrolovať výkonnosť základného materiálu. Ak ste doteraz šetrili čas pri vŕtaní s iným náradím, potom máte všetko pripravené na to, aby ste si mohli vychutnať lepšiu úspešnosť vášho nového náradia FORCE ONE

KONTAKTUJTE TECHNICKÚ PODPORU

Potrebujete ďalšiu pomoc? Ušetrite čas vyplnením nášho online kontaktného formulára a my vás spojíme s odborníkom.

PREZENTÁCIA PRODUKTOV SPOLOČNOSTI CELO

Chcete sa dozvedieť viac o zariadení FORCE ONE? Naplánujte si virtuálne stretnutie alebo ukážku na mieste s naším tímom odborníkov.

Späť na začiatok