Zákaznícky servis

Po-Pi 8:00 - 16:30 hod

+421 917 192 506

Kontakt

Často kladené otázky

Nižšie nájdete niektoré z najčastejších otázok, ktoré nám kladú naši zákazníci. Ak ste nenašli odpoveď na svoju otázku, kontaktujte nás a my vám radi pomôžeme.  

Otázky k zákazníckemu servisu

Ak sa nachádzate v Slovensku, máme pre vás vyhľadávač "Nájsť nášho distribútora", do ktorého môžete zadať svoju adresu, PSČ alebo mesto a nájsť najbližší obchod predávajúci výrobky CELO.  

Môžete zadať objednávku kontaktovaním nášho predajného tímu pomocou kontaktného formulára tu

Náš katalóg a všetky naše letáky si môžete stiahnuť na stránke katalógu

Alebo ak chcete dostať tlačenú verziu, požiadajte o zaslanie tlačeného katalógu.

Máme špecializovaný tím, ktorý vám kedykoľvek rád pomôže s technickou pomocou. Ak máte akékoľvek otázky, od technickej podpory až po návod na inštaláciu, neváhajte nás kontaktovať.

V prípade záujmu o vzorky našich produktov kontaktujte náš zákaznícky servis, ktorý vám rád pomôže.

Otázky o produkte

Áno. Naše výrobky pre priamu montáž boli vyrobené tak, aby ich kompatibilita vychádzala z rozmerov kontaktnej časti klincovačky. Sú kompatibilné so všetkými ostatnými klincovačkami, ktoré majú rovnaké rozmery nosa. 

Naše výrobky s funkčnou odolnosťou v požiari nájdete, ak na stránke výrobku vyhľadáte ikonu triedy požiarnej odolnosti. Kliknutím na odkaz sa dozviete aj ďalšie informácie o našich požiarne schválených upevňovacích prvkoch.

 

Ponúkame širokú škálu upevňovacích prvkov, ktoré vyhovujú všetkým typom aplikácií. Ak hľadáte určitý typ upevňovacích prvkov, ale neviete nájsť to, čo hľadáte, obráťte sa na nás a náš tím vám veľmi rád pomôže.

Ak hľadáte ďalšie informácie o našich výrobkoch, kliknite na nasledujúce odkazy, aby ste sa dostali k našim Vyhlásenie o parametroch (DoP) alebo certifikátom kvality.

Naše výrobky môžu mať rôzne schválenia a certifikáty, ktoré sme označili ikonami pri všetkých našich výrobkoch. Ak potrebujete pomôcť pochopiť všetky rôzne ikony a symboly, pozrite si našu používateľskú príručku tu

Áno. Rozmerovo variabilná objímka Abranyl® ABT umožňuje voľné rozťahovanie a zmršťovanie potrubia. Vďaka nášmu patentovanému systému uzatvárania nie sú rúrky zaistené skrutkou a maticou, a preto umožnia pohyb. Objímka ABT je vyrobená z modifikovaného nylonu, ktorý je v porovnaní s materiálmi, ako je PVC, pružnejší a dobre odoláva aj teplotným zmenám.

Náš systém ABT získal aj certifikát KIWA pre plastové vodovodné potrubia, kde bol testovaný pri teplote +90 °C.

Pri otváraní novej kartuše by ste mali vždy odstrániť prvých 10 cm z dôvodu, že obe zložky nie sú dokonale premiešané. Výrobok by ste mali začať používať, keď je farba homogénna a tmavosivá.

Po prvom použití by ste mali ponechať zmiešavaciu trysku na kartuši alebo odstrániť zmiešavaciu trysku a opäť nasadiť uzáver na kartušu. Kartušu je možné používať až do dátumu exspirácie (ako nepoužitú kartušu).

Na vašu plynovú klincovačku FORCE ONE sa automaticky vzťahuje štandardná 2-ročná záruka, ktorú si však môžete bez ďalších nákladov predĺžiť na 4-ročnú!

Zaregistrujte svoje náradie online pomocou sériového čísla a faktúry, aby ste mohli využívať celkovú 4-ročnú záruku a ďalšie špeciálne služby, ako poskytnutie informácie o stave a oprave nástroja do 24 hod. po príchode do servisu, poskytnutie náhradného nástroja, bezplatnej ročnej údržby a doživotnej technickej podpory od spoločnosti CELO.

Kliknutím sem zaregistrujete svoje náradie a dozviete sa viac.

Pokiaľ ide o vonkajšiu izoláciu, CELO ponúka široký sortiment energeticky účinných izolačných kotiev, ktoré sa rýchlo inštalujú a účinne zabraňujú vzniku tepelných mostov. 

Tento jednoduchý návod na výber správneho spojovacieho prvku na pripevnenie k izolačnému materiálu vám pomôže vybrať ten správny len v troch krokoch. Nájdete tu hodnoty zaťaženia jednotlivých upevňovacích prvkov v rôznych typoch izolácií a podkladov, ako aj ďalšie informácie, napríklad inštalačné videá a príslušenstvo.

Z bezpečnostných dôvodov môže nástroj pri nepretržitom nastreľovaní viac ako 250 klincov zadržať funkciu zapaľovania. Ak sa tak stane, nechajte nástroj 5 minút vypnuté, aby sa ochladilo.

Najmä pri drevených konštrukciách použitie podložiek, alebo skrutiek s tanierovou hlavou zabezpečuje, že sa hlava skrutky nezarezáva alebo nezabára do dreva.

Rozdiel medzi DIN 440/ISO 7094 a DIN 9021 spočíva najmä v hrúbke podložky a vonkajšom priemere. Pri výrobkoch CELO sa používajú hrubšie podložky DIN 440, pretože sú stabilnejšie a o niečo väčšie, čo je dôležité najmä pri drevených konštrukciách. Podložky sa pri veľkom zaťažení menej ohýbajú a tlak na drevo sa lepšie rozloží.

Ak máte ďalšie otázky, obráťte sa na náš technický tím.

A2 a A4 sa vzťahuje na chemické zloženie nehrdzavejúcej ocele. Nehrdzavejúca oceľ A4 obsahuje väčšie množstvo množstvo molybdénu, čo znamená, že nehrdzavejúca oceľ A4 má lepšiu odolnosť proti korózii a je odolnejšia. Nehrdzavejúca oceľ A4 sa často používa vo vlhkom alebo morskom prostredí, zatiaľ čo nehrdzavejúca oceľ A2 sa používa v aplikáciách s nižšími požiadavkami na odolnosť proti korózii.

Podrobnosti:

A2 obsahuje okrem železa najmä chróm 16,5 - 18,5 % a nikel 10 - 13 %. 

A2 nie je odolný voči chlóru a kyselinám. Preto sa do nehrdzavejúcej ocele A4 pridáva molybdén.

Najbežnejším typom nehrdzavejúcej ocele je A2 s označením 

1.4301 (X5CrNi18-10 / USA: AISI304)

Podobne ako A2, aj A4 pozostáva najmä zo železa, chrómu 16,5 - 18,5 %, niklu 10 - 13 % a molybdénu 2,0 - 2,5 %.  

Najbežnejšie sú nehrdzavejúce ocele A4 s označením  

1.4401 (X5CrNiMo17-12-2 / USA: AISI316) -> X5 znamená do 0,07 % hmotnosti uhlíka

1.4404 (X2CrNiMo17-12-2 / USA: AISI316L) -> X2 znamená do 0,03 % hmotnosti uhlíka

1.4404 je o niečo lepšie obrábateľný a lepšie zvariteľný vďaka nižšiemu obsahu uhlíka, inak je ekvivalentný 1.4401.

Na naše schválené výrobky používame najmä nehrdzavejúcu oceľ A4-70 (1.4404), ktorá má pevnosť v ťahu 700 N/mm² a medzu klzu 450 N/mm². Iba pre naše skrutky do drevotriesky VELOX a naše hmoždinky (neschválené) používame oceľ A2.

Často sa stretnete aj s oceľou A4 s označením

1.4571 (X6CrNiMoTi17-12-2 / USA: AISI 316Ti) -> X6 znamená až 0,08 % hmotnosti uhlíka.

Chemický obsah je rovnaký ako v prípade ocele A4 (pozri vyššie) s prídavkom titánu (max. 0,7 %).

Táto nehrdzavejúca oceľ je vhodná na obrábanie pri vysokých teplotách (do 400 °C), ale inak je pomerne náročnejšia na obrábanie a spôsobuje vyššie opotrebovanie nástrojov ako vyššie uvedené ocele A4. Napriek tomu je táto nehrdzavejúca oceľ stále veľmi rozšírená.

Staré spotrebiče nepatria do komunálneho odpadu! Staré elektrospotrebiče obsahujú hodnotné súčiastky, ktoré sa dajú opätovne použiť v recyklačných procesoch. Obsahujú však aj škodlivé látky, ktoré sa v žiadnom prípade nesmú uvoľňovať do životného prostredia.

Ak chcete získať viac informácií o recyklácii vášho starého prístroja, kontaktujte nás.

Áno, s našimi klincami XHA (13 mm) a klincami TKA (15 mm) v kombinácii s našou prémiovou plynovou klincovačkou FORCE ONE alebo plynovou klincovačkou pre sadrokartón FOX je možné pracovať v kove. Minimálna hrúbka kovu by však mala byť 3,5 mm.

Plynová klincovačka FORCE ONE sa odporúča, pretože má vyššiu nastavovaciu energiu 105 J, ktorá zaručuje bezpečnú inštaláciu.

Prečo je stanovená minimálna hrúbka:

V prípade tenšieho kovu môže náraz klinca deformovať podklad (kov/plech). Od hrúbky materiálu približne 3,5 mm sa však z hľadiska deformácie nič nedeje a klinec sa pekne zasunie do podkladu. Treba si však uvedomiť, že pri tejto hrúbke materiálu bude klinec vyčnievať z materiálu.

Maximálna hrúbka ocele:

Na rozdiel od minimálnej hrúbky nie je obmedzená maximálna hrúbka materiálu, do ktorej sa dá nastreľovať klince XHA pomocou plynovej klincovačky. S rastúcou hrúbkou materiálu podkladu sa bude zmenšovať dĺžka "prieniku", t. j. dĺžka klinca, ktorá vyčnieva z materiálu po jeho zastrelení.

Dôležité upozornenie:

Ak chcete do podkladu umiestniť kovové klince cez kovovú vrstvu, je dôležité, aby hrúbka kovovej vrstvy nebola väčšia ako Tfix >1 mm. Je to preto, lebo klinec musí preniknúť nielen do kovovej vrstvy, ale dostatočne hlboko aj do podkladu. Ak je hrúbka kovovej vrstvy príliš veľká, klinec nedosiahne dostatočnú hĺbku v podklade, čo môže viesť k nebezpečnému upevneniu.

Áno! Náš rozsiahly sortiment ResiTHERM® na dištančnú montáž vám ponúka správne upevňovacie riešenie pre každý podklad - tak na montáž na zateplené plné stavebné materiály, ako je betón, pórobetón alebo vápenno-pieskové tehly, ako aj na duté stavebné materiály, ako sú dierované tehly.

Tu nájdete, že pre ktoré podklady ktorý systém pre dištančnú montáž ResiTHERM® sa odporúča

Ak máte ešte nejaké otázky, kontaktujte nás a my vám radi pomôžeme. 

Published: 17.01.2024