Upevňovací systém CELO
s funkčnou odolnosťou v požiari

Požiarna ochrana

Požiarna ochrana má pri stavbe elektrických projektov prvoradý význam. Primárnym cieľom požiarnej ochrany je predchádzanie vzniku požiarov a znižovanie škôd spôsobených požiarom, najmä ochrana ľudských životov a zariadení.

Aktívna a pasívna požiarna ochrana

Kombinované použitie aktívnej a pasívnej požiarnej ochrany je nevyhnutné. Zatiaľ čo prvky aktívnej požiarnej ochrany, ako sú hasiace prístroje, detektory dymu atď. pomáhajú pri signalizácii a sú aktívne v prípade požiaru, pasívna ochrana pomáha predchádzať, spomaľovať šírenie požiaru a tým chrániť ľudský život a majetok.

Medzinárodné certifikáty požiarnej ochrany

Nie je ľahké orientovať sa v spleti medzinárodných, európskych a vnútroštátnych predpisovl a certifikátov protipožiarnej kabeláže. V SR sú smerodajné smernice STN 92 1101-1 v oblasti výrobkov na rozvod elektrickej energie, riadenie a komunikáciu na účely protipožiarnej bezpečnosti stavieb. Pri realizácii medzinárodných projektov sa oplatí vyžiadať pomoc odborníka s cieľom získať podporu pre návrh celého systému.

V spoločnosti CELO Fixings kladieme veľký dôraz na kvalifikáciu našich výrobkov a systémov. Našim poslaním je podporovať našich zákazníkov a partnerov pomocou našich odborných znalostí a inžinierskeho tímu s mnohoročnými medzinárodnými skúsenosťami v každom okamihu stavby elektrických projektov.

Poskytli sme podporu pri realizácii mnohých projektov elektroinštalácie v budovách, kde primárnym hľadiskom bol výber vhodného systému s cieľom dosiahnuť požiarnu odolnosť požadovanú danou krajinou vo viacerých európskych krajinách. V Slovenskej republike máme certifikáty na naše výrobky od TSÚS, v Maďarsku ÉMI a VEIKI, v Českej republike PAVUS a v Rumunsku lokálne certifikáty. Pôsobíme aj v iných európskych krajinách, Ázii a Amerike.

Ak potrebujete poradiť pri plánovaní vášho medzinárodného projektu s požiadavkami na certifikovaný systém požiarnej ochrany v rôznych krajinách, kliknite na nasledujúci odkaz a zadajte svoje údaje. Naši pracovníci vás budú kontaktovať do x dní!

General, country specific INFO provided by each country

Az aktív és passzív tűzvédelem együttes alkalmazása elengedhetetlen. Míg az aktív tűzvédelem elemei, mint a tűzoltó készülékek, füstérzékelők, stb. segítik a jelzést és aktívan működésbe lépnek a tűz keletkezésekor; a passzív védelem a megelőzésben, a tűz továbbterjedésének lassításában és ezáltal az emberélet és eszközök védelmében nyújt segítséget.

CELO Hungaria

Amennyiben útmutatásra van szüksége, hogy a megtervezze nemzetközi projektjének a különböző országokban használatos tűzálló minősített rendszerre vonatkozó előírásoknak való megfelelést, kattintson a következő linkre és adja meg adatait. Munkatársunk rövidesen felveszi a kapcsolatot Önnel!

Amennyiben útmutatásra van szüksége, hogy a megtervezze nemzetközi projektjének a különböző országokban használatos tűzálló minősített rendszerre vonatkozó előírásoknak való megfelelést, kattintson a következő linkre és adja meg adatait. Munkatársunk rövidesen felveszi a kapcsolatot Önnel!

Amennyiben útmutatásra van szüksége, hogy a megtervezze nemzetközi projektjének a különböző országokban használatos tűzálló minősített rendszerre vonatkozó előírásoknak való megfelelést, kattintson a következő linkre és adja meg adatait. Munkatársunk rövidesen felveszi a kapcsolatot Önnel!

Protipožiarne certifikované systémy

CELO Fixings ponúka niekoľko riešení pre svoje projekty v oblasti elektrickej energie v budovách. Široká škála výrobkov s certifikátom funkčnej odolnosti v požiari zaručuje viacúrovňové využitie našich systémov. V oblasti výstavby elektrických projektov naše systémy vyhovujú všetkým potrebám.

1Priama montáž bez predvŕtania

Na priamu montáž bez predvŕtania odporúčame náš plynový nastreľovací systém FORCE ONE, ktorý je jedinečne efektívnym riešením pre upevnenie na oceľové nosníky a betón, ale všeobecne na všetky tvrdé stavebné materiály. Vhodné na upevnenie rúr aj káblov. Nastreľovačka FORCE ONE má kapacitu 105 J, s ktorou múžete upevniť až 1 000 klincov za hodinu. Vďaka vysokému výkonu sa tiež znižuje možnosť chýb, takže práca bude efektívna a rýchla.

Pomocou oceľových klincov rozmerov 13 - 38 mm FORCE ONE pripevní upevňovacie prvky priamo na stavebný materiál.

Pre nastreľovací systém FORCE ONE dodávame príslušenstvo s certifikátom funkčnej odolnosti v požiari PS 60 až PS 90 od TSÚS na upevnenie protipožiarných káblov.

Výrobky s certifikátom funkčnej odolnosti v požiari pre priamu montáž:

XHA kvalitné oceľové klince do tvrdého betónu a ocele

DFT  (dvojité) príchytky poskytujú rýchlu a ľahkú montáž, je dokonale vhodné na rýchlu výstavbu paralelných dráh protipožiarnych káblov

Ohňovzdorný kovový zväzkový držiak nastreľovací CHS je určený na inštaláciu káblov na stenu alebo na strop.

PFT (jednostranné) príchytky poskytujú rýchlu a ľahkú montáž

Nastreľovací záves pre závitové tyče, s certifikátom funkčnej odolnosti v požiari E90. 

Priame upevnenie nastreľovaním na betón, oceľ a pórobetón
Závitová prípojka TR6 + objímka L
Príchytky PFT / DFT

2Montáž do betónu

So systémom BTS skrutiek môžete ľahko upevniť perdmety bez použitia hmoždinky. Systém BTS vyžaduje iba predvŕtanie.

Sú vhodné na upevnenie do rôznych materiálov, ako napr.: betón, pórobetón, plná tehla, dutá tehla a prírodný kameň.

So systémom CELO BTS skrutiek môžete ľahko upevniť perdmety bez použitia hmoždinky. Skrutka do betónu BTS 5 sa perfektne hodí na priame a rýchle upevnenie v rôznych materiáloch. Jednoduchá montáž, potrebuje predvŕtať otvor priemeru len Ø 5mm. Vysoká nosnosť (až 80 kg) a odolnosť voči korózii vďaka povrchovej úpravy lamelové zinkovanie (zinc flake coating). S certifikátom funkčnej odolnosti v požiari E90.

Skrutka do betónu BTS H šesťhranná hlava s vnútorným závitom. Veľmi rýchla metóda na kotvenie do betónu a kamene. Jednoduchý systém so špeciálnymi montážnymi prvkami: iba dva kroky, vŕtanie a upevnenie pomocou rovnakého nástroja. Má rôzne hlavy na rôzne aplikácie. Krátke dĺžky – menšie riziko zasiahnutia výstužných sietí. Vysoká nosnosť a odolnosť voči korózii vďaka povrchovej úpravy lamelové zinkovanie (zinc flake coating - ZnAl). S certifikátom funkčnej odolnosti v požiari E9.

Rýchloupínacia kotva BAP je tou správnou voľbou pre pre upevnenie rôznych aplikácií do betónu. Má značenie na konci pre ľahké zistenie priemeru a dĺžky aj v namontovanom stave. Zvýšená narážacia hlava chráni závit proti poškodeniu pri montáži. Predmontované s maticou a podložkou. S certifikátom funkčnej odolnosti v požiari E90.

Montáž do betónu a tvrdých materiálov
BAP M6 koceľová kotva + objímky L
BAP
Objímka L
BTS6 skrutka + objímky L
BTS6
Objímka L
BTS6 skrutka + Kovový zväzkový držiak CH
BTS6
CH
BTS5 skrutka + príchytky F / DF
BTS5
Príchytky F

3Montáž do dutých materiálov

MSD Kovová rozperná hmoždinka protipožiarna Na kotvenie oceľových objímok pomocou skrutky Tirafondo. Vonkajšie zuby zabezpečujú zachytenie v rôznych stavebných materiáloch. S certifikátom funkčnej odolnosti v požiari E90.

Montáž do dutých materiálov

4Montáž do sadrokartónu

Kovová hmoždinka do dutín HRM CELO je vhodné na upevnenie na doskové materiály, ako sú sadrokartónové, drevovláknité alebo drevotrieskové dosky. Vďaka širokému sortimentu je HRM vhodný pre hrúbky od 3 mm do 45 mm. Po úspešnej inštalácii rozpínacie ramená hmoždinky poskytujú dostatočnú dosadaciu plochu, čím zaručujú vysokú nosnosť. S certifikátom požiarnej odolnosti E90.

Objímka L

F

CELO univerzálna hmoždinka BT dosahuje najvyššie zaťaženie v sadrokartónových doskách. BT je zároveň univerzálne použiteľná pre hrúbky dosiek od 10 do 70 mm. Nie je potrebný žiadny ďalší nástroj. Zatiahnutím BT a súčasným posunutím plastovej podložky do vŕtacieho otvoru je hmoždinka nainštalovaná. S certifikátom požiarnej odolnosti E90.

F

5Montáž do plechu a oceľových nosníkov

Samorezné skrutky 7504N / Torab ST / AGRP uľahčujú montáž a nie je potrebné predvŕtanie. Doporučujeme na upevnenie do oceľových plechov, ako napr. trapézové plechy a sendvičové panely.

Skrutky 7504N sú vhodné aj na upevnenie zväzkových držiakov CH do plechu. S certifikátom funkčnej odolnosti v požiari E90.

Samorezná skrutka Torab ST na kotvenie objímok a príslušenstva so závitom M6 a M8 do oceľových profilov a nosníkov do hrúbky 6mm. Montáž pomocou bitu LLTRB. S certifikátom funkčnej odolnosti v požiari E90 s objímkami L.

CH

Objímka L

Samorezná skrutka AGRP s veľkou hlavou je určená hlavne na upevnenie protipožiarnych káblov do plechu pomocou príchytiek F a DF. Drážka PZ, povrchová úprava: pozink. S certifikátom funkčnej odolnosti v požiari E90 s príchytkami F a DF.

F

6Ostaté protipožiarne upevnenie

Klasická narážacia kotva SAP a SAPK je vhodná pre rôzne aplikácie. Vďaka certifikátu ETA je SA plus všestranne použiteľný a dosahuje vynikajúce hodnoty aj napriek malému rozstupu a vzdialenosti okrajov. Všetky veľkosti sú k dispozícii, takže dostanete vždy tú správnu kotvu pre vašu aplikáciu. S certifikátom funkčnej odolnosti v požiari E90.

Chemiká kotvy ResiFIX VYSF je schválená pre veľmi vysoké zaťaženie. Je vhodná pre náročné aplikácie. Schválené pre betón s trhlinami a bez trhlín. ResiFIX je všestranný produkt pre použitie v betóne a murive. Je vhodná aj vo vŕtaných otvoroch naplnených vodou.

Spojovacia matica MH M6 je vyrobená z vysoko kvalitnej ocele. Povrchová úprava: zinok.

Trapézová príchytka TPZ s pevnou maticou je vyrobená z vysoko kvalitnej pružinovej ocele. Umožňuje upevnenie závitovej tyče. S certifikátom funkčnej odolnosti v požiari E90.

MS

Predlžovacia matica šesťhranná MS protipožiarna.

Matica závesná DIN 582 pozink.

Matica šesťhranná DIN 934 pozink.