Inovatívne upevňovacie prvky pre vonkajšiu izoláciu

Svet sa snaží o väčšiu energetickú efektívnosť a jedným zo spôsobov, ako môžeme pomôcť, je zlepšiť účinnosť našich budov, a to nielen použitím izolácie, ktorá udržiava naše budovy teplejšie, čím sa znižuje spotreba energie a náklady, ale aj správnou inštaláciou týchto materiálov a zabezpečením optimálneho utesnenia aj tých najmenších otvorov.

V našom sprievodcovi nájdete všetko, čo potrebujete vedieť o upevňovacích prvkoch do izolácie, od toho, prečo by ste ich mali používať, až po to, ako vybrať tie správne pre vaše aplikácie.

Výhody používania izolačných upevňovacích prvkov

Vyhnite sa tepelným mostom

Energetická účinnosť

Zníženie nákladov na energiu

Zabrániť kondenzácii vlhkosti

Zlepšiť návratnosť investícií

Znížiť výskyt plesní a zdravotných rizík

Zvýšenie komfortu bývania

Žiadny prievan

Zlepšený vzhľad

Zníženie hlučnosti

Vyhnite sa tepelným mostom
Energetická účinnosť
Zníženie nákladov na energiu
Zabrániť kondenzácii vlhkosti
Zlepšiť návratnosť investícií
Znížiť výskyt plesní a zdravotných rizík
Zvýšenie komfortu bývania
Žiadny prievan
Zlepšený vzhľad
Zníženie hlučnosti

Aké upevnenie by som mal použiť do izolácie?

Pomocou zatepľovacích upevňovacích prvkov od spoločnosti CELO môžete na zateplenú fasádu bezpečne pripevniť širokú škálu prídavných prvkov, od ľahkých záťaží, ako sú poštové schránky a profily na pripojenie na stenu, až po ťažké upevňovacie prvky, ako sú markízy.

Hmoždinka do izolačných materiálov IPL

- Ľahké zaťaženie
- Svietidlá
- Detektor pohybu
- Značky /tabule

Izolačná skrutka IPS a hmoždinka IPSD

- Stenové spojovacie profily
- Ochranné profily
- Parapety 

Distančný montážny systém ResiTHERM®

- Markízy
- Francúzske balkóny
- Satelitné paraboly

Špeciálna hmoždinka pre vonkajšie izolačné kompozitné systémy

Rýchle a flexibilné priame upevnenie pre ETICS - bez tepelného mosta

Distančný montážny systém pre duté tehly - pevný, rýchly a s tepelnou separáciou!

Hmoždinka do izolačných materiálov IPL

Špeciálna hmoždinka pre vonkajšie izolačné kompozitné systémy. - Ľahké zaťaženie - Svietidlá - Detektor pohybu - Značky /tabule

Izolačná skrutka IPS a hmoždinka IPSD

Rýchle a flexibilné priame upevnenie pre ETICS - bez tepelného mosta. - Stenové spojovacie profily - Ochranné profily - Parapety

Distančný montážny systém ResiTHERM®

Distančný montážny systém pre duté tehly - pevný, rýchly a s tepelnou separáciou! - Markízy - Francúzske balkóny - Satelitné paraboly

Prečo by som mal používať upevňovacie prvky do izolácie?

Izolačné hmoždinky od spoločnosti CELO boli špeciálne vyvinuté pre vonkajšie izolácie a spoľahlivo zabezpečujú tepelné oddelenie, čím v prvom rade zabraňujú vzniku tepelných mostov. Tu môžete zistiť, aké výhody vám ponúkajú upevňovacie prvky od spoločnosti CELO:

Materiál nevedúci teplo

Najlepšia kvalita nylonu

Izolačné hmoždinky a skrutky sú vyrobené z vysokokvalitného nylonu odolného voči starnutiu, poveternostným vplyvom a UV žiareniu, ktorý nie je tepelne vodivý, a tak zabezpečuje tepelné oddelenie.

Najvyššie štandardy kvality

Vyrobené v Nemecku

Izolačné hmoždinky prechádzajú celým vývojovým procesom v Aichachu (Bavorsko, Nemecko): od nápadu, cez vývoj, výrobu až po celosvetovú prepravu spĺňame najvyššie štandardy kvality!

Odolnosť voči korózii

Ochrana proti korózii

Použitie nehrdzavejúcej ocele a zinkového povlaku na kovových komponentoch poskytuje trvalú ochranu proti korózii a korózii a zabraňuje poškodeniu a bezpečnostným rizikám.

Integrované tesnenie

Predmontovaný tesniaci krúžok

Tesniaci krúžok z penového EPDM je odolný voči UV žiareniu, zaisťuje trvalé utesnenie a ušetrí vám krok následnej inštalácie utesnenia silikónovou alebo akrylovou hmotou.

Tip na rýchle vŕtanie

Rýchly vŕtací hrot

Vďaka samovŕtaciemu hrotu možno izolačnú hmoždinku priskrutkovať priamo cez omietku (<7 mm), čím sa eliminuje potreba predvŕtania a šetrí sa čas montáže.

Široká škála farieb

Široká škála farieb

Naše izolačné skrutky a hmoždinky sú špeciálne prispôsobené najbežnejším farbám stenových spojovacích profilov a umožňujú tak rýchle a vizuálne atraktívne upevnenie.

Geometria na bezpečné upevnenie

Geometria pre bezpečné držanie

Výrazné závity zabezpečujú dobré hodnoty zaťaženia aj v mäkkých izolačných doskách, ako sú drevovláknité izolačné dosky.

Pevné upevnenie

Spojovacie prvky pre veľké zaťaženie s ResiTHERM®

Náš ResiTHERM® je špecialista na bezpečné upevnenie ťažkých bremien, ako sú markízy, do izolovaného muriva alebo betónu.

Kedy použiť upevňovacie prvky do izolácie?

Použitie vysokokvalitných izolačných upevňovacích prvkov je mimoriadne dôležité. Pri inštalácii na izolačné dosky je použitie účinných upevňovacích prvkov nevyhnutné na zvýšenie účinnosti budovy, zlepšenie komfortu pre osoby vo vnútri a úsporu nákladov na energiu.

Či už montujete markízy alebo dažďové zvody na novostavbu alebo rekonštruujete budovu, vždy by ste mali použiť správne upevnenie izolácie.

Ktorá hmoždinka pre ktorý typ izolácie?

Náš široký sortiment upevňovacích prvkov pre izolácie vám pomôže dosiahnuť dobré hodnoty zaťaženia v širokej škále izolačných dosiek. Ponúkame špecializované riešenia pre vonkajšie tepelnoizolačné kompozitné systémy (ETICS), polystyrénové dosky, dosky z tuhej peny, polystyrénové dosky, drevovláknité dosky, obvodové izolácie a mnohé ďalšie!

Zistite, ktorá izolačná kotva je ideálna pre váš typ izolácie:

Prečo používať izolačné upevňovacie prvky CELO?

Dlhoročné skúsenosti s vývojom, výrobou a distribúciou technických upevňovacích riešení

Rôzne riešenia upevnenia pre zateplené fasády, pre ľahké a ťažké zaťaženie

Krajiny na celom svete, do ktorých úspešne dodávame naše výrobky

Profesionálni zamestnanci spolupracujúci v rámci kooperatívneho partnerstva

Kde sa dajú kúpiť izolačné upevňovacie prvky CELO?

Všetky naše inovatívne riešenia na upevnenie do izolácie si môžete zakúpiť zaslaním rýchlej správy, stačí nám oznámiť, čo hľadáte, a niekto sa vám čo najskôr ozve.

Ak máte sídlo v Nemecku alebo Španielsku, môžete nakupovať online u jedného z našich miestnych distribútorov. Stačí prejsť na stránku výrobku, ktorý chcete kúpiť, a kliknúť na ikonu nákupného košíka!

Aké sú najnovšie energeticky účinné inovácie?

Náš technický tím neustále hľadá nové inovatívne, energeticky účinné upevňovacie prvky do izolácie, ktoré vám pomôžu ušetriť čas a náklady na inštaláciu; náklady nielen na upevnenie, ale aj na návratnosť investícií a budúce účty za energie.

Kliknutím sem si môžete pozrieť celý sortiment upevňovacích prvkov do izolácie a získať aktuálne informácie o všetkých novinkách prihlásením sa do nášho mailing listu.

Ako sa inštaluje s izolačnými upevňovacími prvkami CELO?

Aby ste videli, ako rýchlo a jednoducho sa inštalujú CELO upevnenia do izolácie, vytvorili sme celý rad inštalačných videí. Pozrite si teraz náš playlist!

Máte ďalšie otázky? Neváhajte nás kontaktovať tu.